Dnes Krav Maga používajú všetky zložky Izraelských ozbrojených síl (regulárne sily aj špeciálne jednotky Sajeret), spravodajské služby Mosad a Šin Bet, americké CIA, FBI, DEA, U.S. Marshals a ďalšie federálne agentúry, niektoré zložky amerického letectva a pobrežnej stráže, ďalej niekoľko amerických policajných zborov (vrátane SWAT tímov), francúzska elitná jednotka GIGN, Belgická armáda a ďalšie.
Krav Maga je modernou, praktickou, preverenou sústavou sebaobranných techník, starostlivo koncipovaných tak, aby zodpovedali podmienkam súčasného, rýchlo sa meniaceho sveta. Vyznačuje sa natoľko logickým a koherentným prístupom ku konfliktným situáciám a sebaobranným technikám, že potenciálnemu praktikantovi umožňuje dosiahnuť relatívne vysoký stupeň zručností v pomerne krátkom čase. Celý systém je spracovaný do troch prúdov – na použitie v ozbrojených silách, policajnými zložkami a v civilnej sfére. Vďaka tomu získalo umenie Krav Maga vysoké uznanie zo strany ako skúsených borcov boja zblízka, tak od expertov bojových umení, od vojenských a policajných autorít, a to ako pre vysokú praktickú aplikovateľnosť, tak pre jednoduchosť a realistický, od všetkého zbytočného balastu oslobodený prístup k otázke osobnej bezpečnosti.
Celý systém Krav Maga v sebe zlučuje dve integrálne a na seba nadväzujúce časti: sebaobranu a boj zblízka v konfliktnej situácii.
Krav Maga učí predovšetkým reálny boj muža proti mužovi, a to aj v prípadoch asymetrického boja, keď je protivník ozbrojený – nožom, palicou, strelnou zbraňou, v prečíslení počtom protivníkov, či v inej taktickej výhode, ktorá by v športe bola považovaná za neetickú. Krav Maga predvádza a učí aj zákroky podnikané v prospech tretej osoby a demonštruje, ako má človek reagovať, ak je napadnutý dvoma ozbrojenými útočníkmi.